Přihlášení | registrace

O Orchestru Vysoké školy ekonomické

onas1.jpgOrchestr Vysoké školy ekonomické je studentský, téměř symfonický orchestr, působící na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze. Vznikl společně se smíšeným pěveckým sborem Vysoké školy ekonomické díky paní rektorce VŠE doc. Ing. Jaroslavě Durčákové, CSc. v únoru roku 2001.

Komorní orchestr VŠE má v současné době několik desítek členů a hraje hudbu klasickou i romantickou, jako například díla J.S.Bacha, J.Haydna, W.A.Mozarta, L.Beethovena, A.Dvořáka, R.Wagnera, G.Faurého, F.Poulence, D.D.Šostakoviče či I.Stravinského. Pod vedením šéfdirigenta Haiga Utidjiana a dirigenta Kateřiny Maňasové studujeme díla nabitá povznášejícími tóny, které s potěšením zprostředkováváme široké hudební veřejnosti.

onas3.jpgSamozřejmostí je spolupráce Komorního orchestru a pěveckého sboru VŠE. Rozvíjíme též spolupráci s Orchestrem a sborem University Karlovy a smíšeným pěveckým sborem Slavoš Beroun. Náš orchestr je registrován v mezinárodním seznamu univerzitních orchestrů a i tímto podporuje mezinárodní prestiž Vysoké školy ekonomické v Praze.